Kody rodzajów paczek

W przypadku przesyłek paczkowych kliknij strzałkę w dół na karcie Usługa lub Szczegół w polu Rodzaj paczki, aby określić dostępność rodzajów paczek. Po wybraniu rodzaju paczki na jednej z tych kart program UPS WorldShip automatycznie wybierze ten sam rodzaj paczki na drugiej karcie. W polu Rodzaj paczki są wyświetlane zarówno standardowe, jak i niestandardowe rodzaje paczek UPS w kolejności alfabetycznej. Zobacz temat Edytor typu paczki - informacje.

W przypadku przesyłek paczkowych mogą być dostępne następujące standardowe rodzaje paczek UPS:

Kod

Opis

CP

Paczka

Wybór dla paczek zapakowanych w pudełka, kartony lub inne opakowania (oprócz listów).

30

Paleta

Wybór dla przesyłek na paletach. Paleta jest niską przenośną platformą wykonaną z drewna, plastiku, metalu, płyty wiórowej lub kombinacji tych materiałów, która jest podnoszona na wysokość pozwalającą na dostęp wózka widłowego. Paleta jest pomocna podczas łączenia i obsługi paczek i umożliwia zmniejszenie czasu przeznaczanego na przemieszczanie paczek.

Uwaga:  Ten kod paczki występuje jedynie w przypadku przesyłek z Wielkiej Brytanii (GB) do Wielkiej Brytanii (GB) oraz z Polski (PL) do Polski (PL).

10

Pudełko UPS 10 kg

Wybór dla paczek o ciężarze do 10 kg (22 funtów). Wymiary pudełka: 17 cali x 13 cali x 11 cali (lub rozmiar wyrażony w lokalnych jednostkach).  Pudełko wykorzystywane w przesyłkach opłaconych z góry wysyłanych z USA i Portoryko za pośrednictwem usług Worldwide Express i Worldwide Express Plus.

25

Pudełko UPS 25 kg

Wybór dla paczek o ciężarze do 25 kg (55 funtów). Wymiary pudełka: 19 cali x 17 cali x 14 cali (lub rozmiar wyrażony w lokalnych  jednostkach). Pudełko wykorzystywane w przesyłkach opłaconych z góry wysyłanych z USA i Portoryko za pośrednictwem usług Worldwide Express i Worldwide Express Plus.

26

Pudełko UPS Express - małe

Wybór dla mniejszych paczek, takich jak książki i kasety. Wymiary pudełka: 13 cali x 11 cali x 2 cale. Pudełko to wykorzystywane jest w przesyłkach wysyłanych za pośrednictwem usług Next Day Air Early AM, Next Day Air, Next Day Air Saver, 2nd Day Air, Worldwide Express i Worldwide Express Plus.

27

Pudełko UPS Express - średnie

Wybór dla mniejszych paczek, takich jak książki i kasety. Wymiary pudełka: 15 cali x 11 cali x 3 cale.  Pudełko to jest używane w przesyłkach wysyłanych za pośrednictwem usług Next Day Air Early AM, Next Day Air, Next Day Air Saver, 2nd Day Air, Worldwide Express i Worldwide Express Plus.

28

Pudełko UPS Express - duże

Wybór dla paczek o ciężarze do 30 funtów (lub równowartość wyrażona w lokalnych jednostkach). Wymiary pudełka: 18 cali x 13 cali x 3 cale. Pudełko to wykorzystywane jest w przesyłkach wysyłanych za pośrednictwem usług Next Day Air Early AM, Next Day Air, Next Day Air Saver, 2nd Day Air, Worldwide Express i Worldwide Express Plus.

EE

UPS Letter

Wybór dla usług Next Day Air Early AM, Next Day Air, Next Day Air Saver, 2nd Day Air AM, 2nd Day Air, Worldwide Express i Worldwide Express Plus.

PK

UPS PAK

Wybór dla chronionych przesyłek, które wymagają kontenera z materiału odpornego na rozdarcie o wymiarach 16 cali x 13 cali x 1 cal (lub wyrażonych w lokalnych jednostkach). Wykorzystywane w usługach Next Day Air, 2nd Day Air, Worldwide Express i Worldwide Expedited.

TB

Tuba UPS

Wybór dla dokumentów chronionych, które powinny być zwinięte, a nie złożone. Wymiary: 38 cali x 6 cali x 6 cali (lub rozmiar wyrażony w lokalnych jednostkach). Tuba wykorzystywana w pojedynczych przesyłkach wysyłanych za pośrednictwem usług Next Day Air Early AM, Next Day Air, Next Day Air Saver, Worldwide Express i Worldwide Express Plus.

W przypadku przesyłek LTL/TL kliknij strzałkę w dół w polu Rodzaj paczki (karta Usługa), aby określić dostępność rodzajów paczek. W polu Rodzaj paczki są wyświetlane zarówno standardowe, jak i niestandardowe rodzaje paczek UPS w kolejności alfabetycznej.

W przypadku przesyłek LTL/TL  mogą być dostępne następujące standardowe rodzaje paczek UPS:

Kod

Opis

01

Worek

02

Pudełko

03

Karton/sztuka

04

Skrzynia

05

Bęben

06

Paleta/podstawka

07

Rola

08

Tuba

Więcej informacji o rodzajach paczek można znaleźć w podręczniku UPS Rate and Service Guide. Aby dowiedzieć się, jak uzyskać ten podręcznik, zobacz temat Korzystanie z podręcznika UPS Rate and Service Guide.