UPS

Jak czytać UPS InfoNotice® AWIZO

Pozostawiliśmy UPS InfoNotice, ponieważ nikogo nie zastaliśmy podczas próby doręczenia lub odbioru przesyłki. Spójrz, które pola na UPS InfoNotice zostały zaznaczone, a poniżej sprawdź szczegółowe opisy każdej sekcji.

 1. Przesyłka będzie dostępna w UPS Access Point™ — Doręczymy przesyłkę do najbliższego punktu UPS Access Point gdzie będzie oczekiwała przez 10 kolejnych dni kalendarzowych.

  W tym przypadku na druku UPS InfoNotice będzie wskazana nazwa i adres lokalizacji UPS Access Point, gdzie przesyłka będzie gotowa do odbioru.

  Jeżeli zaznaczona jest opcja “Dzisiaj” — przesyłka będzie w wyznaczonym miejscu tego samego dnia, w którym wystawiliśmy awizo o wskazanej godzinie. Jeżeli jest zaznaczone “Następnego dnia roboczego”, przesyłka będzie w punkcie UPS Access Point następnego dnia roboczego (od poniedziałku do piątku), z wyłączeniem dni wolnych od pracy.

  Monitoruj przesyłkę używając numeru UPS InfoNotice lub zeskanuj kod QR, aby zobaczyć kiedy przesyłka będzie dostępna. Dane dotyczące lokalizacji UPS Access Point, adres i godziny otwarcia dostępne są w oknie Szczegóły monitorowania na ups.com.

  Przy doręczeniu przesyłki prosimy okazać ważny dokument tożsamości ze zdjęciem. Imię i nazwisko oraz adres podane w dowodzie musi się zgadzać z imieniem, nazwiskiem oraz adresem umieszczonym na przesyłce. Jeżeli dane nie zgadzają się, lub jeśli chcesz, aby ktoś inny odebrał przesyłkę w Twoim imieniu , prosimy zapoznać się z wymaganiami dotyczącymi identyfikacji.

 2. Spróbujemy w najbliższy dzień roboczy — Podejmiemy próbę doręczenia przesyłki w następny dzień roboczy (od poniedziałku do piątku), z wyjątkiem dni wolnych od pracy. W przypadku Twojej nieobecności, dostępnych jest kilka prostych opcji:

  1. Monitoruj swoją przesyłkę przy użyciu numeru UPS InfoNotice zamieszczonego pod kodem kreskowym
  2. Na ekranie „Szczegóły monitorowania” wybierz „Zmiana doręczenia”
  3. Kliknij „Wybierz inną opcję doręczenia”

  Rejestracja w usłudze UPS My Choice® daje dostęp do dodatkowych opcji.

 3. Osoba pełnoletnia musi być obecna, aby odebrać przesyłkę i pokwitować jej odbiór — Pod podanym adresem musi być obecna osoba w wieku co najmniej 18 lat.

 4. Przesyłka za pobraniem (COD) — Przy doręczeniu zapłać kurierowi wymaganą kwotę pobrania. Zaznaczone okienko “Tylko gotówka” oznacza, że Nadawca zarządał tego rodzaju płatności. Jeżeli jesteś zainteresowany dodatkowymi dostępnymi opcjami, monitoruj przesyłkę zgodnie ze wskazówkami podanymi w sekcji 2 .

 5. Była to nasza ostatnia próba — Próbowaliśmy doręczyć przesyłkę, ale niestety nikogo nie zastaliśmy. Aby zapoznać się z dostępnymi opcjami, skorzystaj z opcji monitorowania zgodnie ze wskazówkami podanymi w sekcji 2 .

 6. Próbowaliśmy odebrać przesyłkę — Podejmiemy do trzech prób odbioru. Jeżeli była to ostatnia próba, sekcja 5 również będzie zaznaczona, ale zawsze można zaplanować kolejny odbiór lub nadać przesyłkę w najbliższej lokalizacji UPS (mogą obowiązywać dodatkowe opłaty).