UPS
Oturum Açma AyarlarıProfilHesap ÖzetiYönetimAdres defteri
Bir gönderi hazırlayınGeçmişi GörüntüleGönderiyi İptal EtBir İade OluşturBir Toplu Dosya Kullanarak GönderBir İthalat OluşturSüre ve Maliyeti HesaplaPaket Alımını PlanlaUluslararası Araçları KullanınŞubeleri BulunMalzeme TalebiTercihleri AyarlaUluslararası Hizmetler
Gönderi TakipQuantum View Hakkında Bilgi EdininYönetimQuantum View ManageQuantum View DataFlex Global View
Kritik KargoHava KargoDeniz TaşımacılığıGümrük Aracılığı Hizmetleri
BaşlangıçGönderiTakipGönderinizi AlmaTeknoloji Desteği
İthalat Kontrol Sistemi
Servis Güncellemesi

Avrupa Topluluğu Gümrük Kanunu kapsamında, İthalat Kontrol Sistemi olarak bilinen yeni güvenlik yöntemleri 1 Ocak 2011 tarihinde yürürlüğe girecektir. İKS Avrupa Birliği gümrük sınırlarına mal ithalatı için kullanılan elektronik güvenlik beyanı yönetim sistemidir.

İKS, gönderilerin AB'ye giriş yaptığı ilk noktada, gümrük yetkililerinin gönderilerin fiziksel varışından önce elektronik verileri kullanarak risk analizlerini yapmalarında yardımcı olur. Varış öncesi bilgi sağlamada mevcut yasal bir gereklilik yok ancak gelecek yıldan itibaren AB dışından 27 AB'ye üye ülkeye, Norveç yada İsviçre'ye gönderilen tüm küçük paket ve kargo gönderilerinde elektronik Giriş Özet Beyanı zorunlu olacaktır. Veri göndermede farklı teslimat süreleri uygulansa da, bu yönetmelik tüm ulaştırma yöntemleri için geçerlidir (hava, kara, deniz ve demiryolu).

UPS, doğrudan yada üçüncü bir şahıs aracılığıyla uygun bir zaman penceresinde gümrük yetkililerine gerekli gönderi bilgilerini sağlamakla ilgilenir. Hem küçük paket hem de kargo göndericileri için İKS'ye geçiş kesintisiz ve şeffaf olacaktır. IKS'nin, UPS müşterilerine ek veri girişine neden olmayacağından emin olabilirsiniz, ancak arttırılan güvenlik tedbirleri nedeniyle gümrük yetkilileri tarafından daha sıkı güvenlik kontrollerine neden olabilir.

80 yıldan fazla deneyimi ile dünyanın en büyük gümrük komisyoncusu olarak, UPS'in diğer taşıyıcılara göre daha fazla sayıda gönderiyi gümrükten çektiği gerçeğine güvenebilirsiniz. 

Örnekleri Görüntüleyin

Diğer UPS Siteleri:
United Problem Solvers