Drukuj

Rozwiń swoją działalność na skalę globalną dzięki obsłudze celnej firmy UPSWyświetl wszystkie rozwiązania obsługi celnej

Polegaj na naszym doświadczeniu w dziedzinie obsługi celnej

Obsługa celna

Skomplikowane regulacje i biurokracja są pełne okazji do popełnienia błędów, a błędy mogą prowadzić do wysokich kar. Żadna firma nie zdecydowałaby się na rozliczanie podatków bez pomocy księgowego, dlaczego więc pozostawić obsługę międzynarodowych procedur celnych bez pomocy zaufanego partnera? Jako największy pośrednik celny z ponad osiemdziesięcioletnim doświadczeniem ułatwimy Twojej firmie obsługę handlu międzynarodowego -- i rozwój. Niezależnie od tego, czy importujesz, czy eksportujesz towary albo transportujesz przesyłki frachtowe lub paczki, zawsze możesz na nas liczyć.

Zgodność z przepisami może oznaczać oszczędności

Zapewniamy zgodność z przepisami w 98 procentach przypadków, mamy więc odpowiednie referencje i doświadczenie, aby pomóc Twojej firmie w ograniczeniu liczby błędów i uniknięciu związanych z nimi kosztów. Ile mogą kosztować takie przeoczenia?

"Koszt audytu prowadzonego przez amerykańskie służby celne może sięgać dziesiątek tysięcy dolarów" -- mówi Greg Maddaleni, menedżer ds. globalnego marketingu w firmie UPS. "Zazwyczaj po ukończeniu audytu służby zalecają lub wręcz nakazują wprowadzenie zmian w procesie wysyłki towarów, co może bardzo ograniczyć zakres działalności i kosztować setki tysięcy dolarów w ciągu kilku lat."

Wsparcie proaktywne

W tym kontekście staje się jasne, dlaczego zapewnianie prawidłowej obsługi celnej od samego początku jest niezbędne dla Twojej firmy -- i Twoich zysków. Dlatego firma UPS stosuje proaktywne podejście do obsługi celnej, mając na celu oszczędzanie Twoich pieniędzy i umożliwienie Ci podejmowania przemyślanych decyzji dotyczących handlu międzynarodowego.

"Oczywiście dostarczenie towarów do danego kraju jest sprawą najwyższej wagi, ale zazwyczaj firma doręczająca przesyłki do innego kraju chce również mieć pewność, że eksportowany towar jest zgodny z lokalnymi regulacjami" -- mówi Greg. "Dlatego usługi obsługi celnej firmy UPS obejmują wyspecjalizowaną ocenę sytuacji pozwalającą mieć pewność, że wszystko jest w porządku -- ułatwiamy Ci upewnienie się, dokąd możesz wysyłać swoje towary."

Zajmujemy się szczegółami -- od przeprowadzenia wstępnej oceny opłat celnych i lokalnych przepisów po pomoc w procesach uzyskiwania licencji i odprawy celnej przesyłek już w miejscu przeznaczenia -- aby pozwolić Ci się skupić na rozwoju międzynarodowym. Obejmuje to poruszanie się po skomplikowanym świecie instytucji rządowych, z których każda ma własne zestawy zasad i regulacji.

"Gdy ludzie myślą o dostarczaniu towarów do innego kraju, myślą tylko o odprawie celnej, ale nierzadko pewne towary -- czasami bardzo zaskakujące -- podlegają również procedurom innych instytucji rządowych" -- mówi Greg. "Firma taka jak UPS wyjaśni, jakie są to wymagania. Bez dostępu do któregokolwiek z tych rodzajów usług znacznie ograniczysz rozwój swojej działalności."

Niezawodność i reputacja

Shipping with Customs Brokerage

Trudności w rozwoju i wysokie opłaty to nie jedyne problemy związane z nieefektywnym procesem obsługi celnej -- niepewne procesy importu i eksportu mogą negatywnie wpłynąć na Twoją działalność. Jeśli Twoja firma popełnia błędy związane z odprawą celną, cały proces wysyłki może zostać zakłócony.

"Nawet zanim sytuacja stanie się na tyle poważna, że dotrzesz do etapu audytów i działań naprawczych, Twoje przesyłki mogą podlegać częstszym kontrolom, przez co cały proces traci na niezawodności" -- mówi Greg. "Wówczas aby oszczędzić klientowi problemów, być może zaczynasz importować te same towary częściej, niż jest to konieczne, i stale uzupełniasz zapasy, aby mieć pewność, że sprostasz popytowi."

Magazynowanie nadmiernej ilości towarów w celu zrównoważenia ryzyka związanego z nieprzewidywalnymi przesyłkami może prowadzić do wyższych kosztów składowania i oznacza ryzyko pozostania ze zbędnymi towarami.

"Moda, elektronika, leki... z różnych powodów takie towary mają ograniczony czas przydatności handlowej" -- mówi Greg. "A zatem możesz mieć problemy ze sprzedażą towaru albo nawet nie sprzedać go w ogóle."

Firma UPS może informować Cię o wymaganiach dotyczących przepisów przez cały proces wysyłki i w ten sposób ograniczyć prawdopodobieństwo niezapowiedzianych kontroli, oraz zapewnić, że Twoje przesyłki będą dostarczane na czas.

Twój partner w zapewnianiu zgodności z przepisami

Dzięki współpracy z firmą UPS w dziedzinie obsługi celnej zgodność z przepisami -- i oszczędności -- staną się wizytówką procesów celnych Twojej firmy.

"Ponieważ przestrzegamy przepisów , Twoje koszty nigdy nie wykroczą poza niezbędne opłaty. Jesteśmy jak dobry księgowy" -- mówi Greg. "Mała zmiana może zrobić ogromną różnicę."

Pierwsze kroki

Dowiedz się jak nasze usługi celne mogą pomóc Twojej firmie rozwijać się globalnie.

Skontaktuj się z firmą UPS

"Będziemy przestrzegać zasad tak, że nie będziesz musiał płacić więcej niż jest to konieczne ... Tylko jedna mała zmiana może zrobić wielką różnicę w świecie".


--Greg Maddaleni, Dyrektor UPS Global Marketing