Pieteikšanās iestatījumiProfilsKonta kopsavilkumsPārvaldībaAdrešu grāmata
Izveidot pārvadājumuSkatīt vēsturiAnulēt pārvadājumuIzveidot Atgriešanas (Return) pārvadājumuPārvadāt, izmantojot pakešfailuIzveidot importuAprēķināt laiku un maksuPlānot savākšanuAtrast piegādes vietasAtvērt UPS kontuPasūtījuma krājumiIestatīt preferencesPakalpojuma ceļvedis
Izsekot pārvadājumusUzzināt vairāk par Quantum ViewPārvaldībaQuantum View ManagePiekļuve Flex Global View
SākšanaPārvadāšanaIzsekošanaJūsu sūtījuma saņemšanaRēķini un maksājumiTehnoloģiskais atbalsts

Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu

Šī vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot izmantot vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Pasargāt sevi no krāpniecības
UPS ir starptautisks uzņēmums ar vienu no atpazītākajiem un apbrīnotākajiem zīmoliem pasaulē. Krāpnieki vēlas ļaunprātīgi izmantot atzinību un uzticību, kādu sniedz UPS nosaukums. Šīs neautorizētās trešās personas var neatbilstoši izmantot UPS vārdu vai pakalpojumus, lai īstenotu krāpnieciskas darbības un iegūtu jūsu personīgo un ar uzņēmumu saistīto konfidenciālo informāciju. Tās izveido interesi piesaistošus lejupielādējamus datus un tīmekļa vietnes, lai novirzītu jūs uz saitēm, kurās jāievada konfidenciāla informācija vai jālejupielādē kaitējošas programmas. Kaitējošās vai ļaunprātīgās programmas satur vīrusus un spiegprogrammatūras. Šīs programmas var pasliktināt jūsu datoru darbību, bojāt datus un sniegt krāpniekiem iespēju nozagt jūsu personīgo informāciju.

UPS attiecas pret krāpniecības jautājumiem un klientu informācijas aizsardzību ļoti nopietni. UPS cenšas jūs informēt par krāpnieciskām shēmām, kas var nodarīt kaitējumu. Lai gan UPS nav atbildīgs par trešo pušu veiktajām darbībām, mēs cenšamies novērst un atklāt krāpniecību, kur tas iespējams.

Krāpniecība kā tāda nav nekas jauns, un dažas krāpniecības shēmas, kas ir pastāvējušas daudzus gadus, tagad ir atrodamas tiešsaistē, e-pastos un metodēs, kurās izmanto datoru. Zemāk ir norādītas dažas krāpniecības novēršanas metodes un informācija par visizplatītākajām krāpniecības shēmām:

 

Sadarbība ar jums, lai aizsargātu jūsu konta informāciju
Uzņēmējdarbība norit, balstoties uz informāciju, un tādēļ ir ļoti būtiski garantēt jūsu datu drošību. UPS ir apņēmies palīdzēt aizsargāt konta informāciju un garantēt darījumu drošību.

Mēs esam piesardzīgi, savlaicīgi ieviešot procesus, kas samazina krāpniecības risku, un mēs sadarbosimies ar jums, lai atrisinātu visas problēmas.

Konta numura aizsardzība
Līdzīgi kā ar bankas konta numuriem, kuri mēdz parādīties jūsu personīgajos čekos, būtiskākais nav tas, vai numurs ir redzams, bet gan kā šis konta numurs ir aizsargāts fonā. UPS izmanto sarežģītus aizsardzības pasākumus, lai pasargātu jūsu kontu no neautorizētas piekļuves.

Aizsardzība tiešsaistē
Kad veicat sūtījumu tiešsaistē, izmantojot UPS Internet Shipping vai UPS WorldShip programmatūru, uzlabotās autorizēšanās prasībās sniedz mums iespēju apstiprināt jūsu identitāti. Papildus drošības slāņi ir nepieciešami arī, lai pasūtītu piederumus un izmantotu UPS piegādes apķeršanu.

Maksājumu kartes aizsardzība
Ups.com tīmekļa vietne ir šifrēta ar 128 bitu drošligzdu slāni (SSL), lai pasargātu konta un maksājumu kartes (piemēram, debeta vai kredītkartes) informāciju. Mēs salīdzinām maksājumu kartes informāciju ar maksājumu kartes rēķina nosūtīšanas adresi un pārbaudām jebkādas nelikumīgas izmaiņas, kas konstatētas.

Apdraudējumu identificēšana un ierobežošana
Mēs izmantojam sarežģītu tendenču un datu analīzi, lai identificētu krāpnieciskus gadījumus. Pateicoties mūsu līdzdalībai kibertelpā veiktās krāpniecības apkarošanas darba grupā, mēs esam informēti par jautājumiem, kas attiecas uz pasta un sūtījumu industriju visā pasaulē.

 Atpakaļ uz augšpusi

Personīgā aizsardzība
Kaut arī UPS dara visu iespējamo, lai mazinātu krāpniecības risku, jums jāapzinās, ka primāri par savu aizsardzību esat atbildīgi paši. Lūk papildu informācija, kā pasargāt sevi no krāpnieciskiem darījumiem pa e-pastu vai ar internetu saistītiem pārkāpumiem:

 • Nekad neatbildiet uz e-pasta vēstulēm un neklikšķiniet uz tīmekļa vietņu saitēm no nezināmiem avotiem, kuri pieprasa norādīt, atjaunināt vai apstiprināt personīgo, finanšu vai citu konfidenciālu informāciju.
 • Esiet piesardzīgi, saņemot aizdomīgas e-pasta vēstules vai zvanus, kuru laikā jums lūdz apstiprināts UPS konta informāciju.
 • Izmantojiet drošu tīmekļa pārlūkprogrammu.
 • Nedodiet citām personām "Mans UPS" lietotāja ID un paroli.
 • Regulāri nomainiet paroli.
 • Izveidojiet stipras paroles, izmantojot burtu un ciparu kombinācijas.
 • Vienmēr izmantojiet jaunāko antivīrusa programmatūras versiju un apsveriet "Spy Ware" programmu izmantošanu.
 • Aprīkojiet datoru ar programmatūru vai datora aparatūras ugunsmūri.
 • Nepiekļūstiet savai personīgajai informācijai interneta kafejnīcās, publiskās bibliotēkās utt.
 • Ja izmantojiet bezvadu ierīces, ievērojiet ražotāja norādes saistībā ar pakalpojumu un iestatījumu izveidošanu, lai nodrošinātu labu aizsardzības līmeni.

Jūsu uzmanībai daži papildu pasākumi, lai palīdzētu aizsargāt pret atsauces numuru izsekošanas izkrāpšanu:

 • Esiet piesardzīgi par jebkuriem aizdomīgiem e-pastiem vai tālruņa zvaniem, lūdzot jūs apstiprināt izsekošanas numurus kopā ar atsauces numuriem
 • Nedodiet izsekošanas numurus nezināmām personām
 • Izveidojiet unikālus atsauces numurus, izmantojot burtus un ciparus
 • Bieži mainiet atsauces numurus

Apzināšanās, ka personīgo informāciju ir nepieciešams aizsargāt, ir labākais veids kā izvairīties no krāpniecības.

 Atpakaļ uz augšpusi

Viltoti čeki vai naudas pārvedumi
Iespēja iegādāties jebko no jebkuras vietas pasaulē, jebkurā diennakts laikā sniedz mums katram, kā arī mūsu virtuālajiem kaimiņiem visā pasaulē neiedomājamas iespējas. Diemžēl dažiem kaimiņiem nav bālākie nodomi. Viens no krāpniecības veidiem ir viltotu čeku un naudas pārvedumu nosūtīšana, parasti izmantojot UPS Next Day Air® pakalpojumus, atbildot uz tiešsaistē ievietotu sludinājumu vai krāpnieciska darba piedāvājuma ietvaros. Neuzskatiet, ka piegādes metode jebkādā veidā apliecina paku satura leģitimitāti.

Ja saņemat negaidītu čeku vai naudas pārveduma veidlapu, varat uzskatīt, ka tas ir viltots. Tāpat jums vajadzētu būt ļoti uzmanīgiem, kad saņemat čeku vai naudas pārvedumu par summu, kas ir lielāka, nekā gaidījāt. Jūs varat saņemt arī e-pasta vēstuli ar lūgumu saņemt skaidrā naudā vai ieguldīt naudu un pēc tam daļu no tās atgriezt, izmantojot "Western Union" vai citus pakalpojumu sniedzējus. Krāpnieks ieteiks jums paturēt daļu naudas, kas ir ļoti dāsns piedāvājums, ņemot vērā, ka sākotnējais čeks droši vien ir viltots. Arī bankas var sākotnēji noticēt ka bankas pārvedums vai čeks ir derīgs, taču vēlāk tā noteikti konstatēts patiesību un vērsīsies pie jums ar prasību atgriezt naudu.

 Atpakaļ uz augšpusi

Tīmekļa vietnes, kuras nelikumīgi izmanto UPS nosaukumu vai preču zīmi
Agrāk veiksmīgiem krāpniekiem bija nepieciešama "godīga seja". Taču mūsdienās noziedzniekiem ir nepieciešama tikai tīmekļa vietne vai e-pasts, kas izskatās likumīgi, lai paveiktu krāpniecību.

Lai aizsargātu klientus, mēs regulāru uzaugām internetu, pārbaudot neautorizētu UPS preču zīmes izmantošanu. Neautorizēta vai nelicencēta UPS intelektuālā īpašuma (preču zīmes, autortiesības, patenti un tirdzniecības noslēpumi) izmantošanu pastāvīgi kontrolē un novērš, ja tāda konstatēta. Lūdzu, ņemiet vērā, ka dažām krāpnieciskām tīmekļa vietnēm var būt līdzīgs izskats un tās varētu šķist tikpat likumīgas kā UPS tīmekļa vietne. Lai pārliecinātos, ka piekļūstat autorizētai UPS tīmekļa vietnei, izmantojiet "ups.com" vai "international.ups.com", nevis saiti, kas ietverta citā avotā.

 Atpakaļ uz augšpusi

Mēstules un pikšķerēšanas e-pasti, kuros nelikumīgi izmanto UPS vārdu vai preču zīmi
Viltotas e-pasta vēstules var būt dažādas un tā ir nelikumīga, trešo personu rīcība, kas nav saistīta ar UPS. E-pasta vēstules, kuras dēvē par "pikšķerēšanu" vai "izlikšanos", top aizvien populārākas un var šķist likumīgas, jo satur daudzu uzņēmumu preču zīmes, krāsas vai norādes par atbildību par informācijas izmantošanu. Palīdziet sevi aizsargāt, iepazīstoties ar šīm krāpniecības metodēm:


 • Mēstules: Bieži vien tās dēvē par "liekpastiem". Mēstules ir e-pasta vēstules, kuras adresāts nav pieprasījis vai gaidījis un kuru saturs ir paredzēts tieši adresātam.
 • Pikšķerēšana: "Pikšķerēšana" nozīmē konfidenciālas informācijas "makšķerēšanu", un tās ietvaros sūtītājs nelikumīgi privātiem nolūkiem cenšas iegūt personīgu vai finanšu informāciju.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka UPS nepieprasa maksājumus, personīgu informāciju, finanšu informāciju, konta numurus, ID, paroles vai rēķinu kopijas neatbilstošā veidā, proti, pa e-pastu, pastu, telefonu, faksu vai īpaši, lai veiktu preču vai pakalpojumu piegādi. UPS neuzņemas atbildību par izmaksām vai maksājumiem, kas radušies krāpniecisku aktivitāšu rezultātā.

Lai pasargātu sevi no zādzības un citiem līdzīgiem noziegumiem, ļoti būtiski ir būt informētam un spēt atpazīt krāpnieciskas vēstules, e-pasta vēstules un pikšķērēšanas mēģinājumus. Būtiskākās pazīmes, kas liecina, ka e-pasts varētu būt krāpnieciska rakstura, ir šādas.


 • Dizaina defekti E-pasta vēstule satur izkropļotus vai nevienāda lieluma logotipus 
 • Gramatiskas kļūdas: Gramatiskas kļūdas un pārmērīga bieža izsaukuma zīmju izmantošana 
 • Pārrakstīšanās: Nepareizi rakstīti vārdi vai saites, kas attiecas uz tīmekļa vietnēm (piemēram, likumīgā tīmekļa vietnes adrese www.ups.com variācijas, piemēram, www.unitedparcelservices.com.)
  Norāde: UPS izsūta likumīgus e-pastus no dažādiem URL, tostarp ups.com un upsemail.com.
 • Neatliekamība Satraucošas vēstules, kurās lūgts nekavējoties rīkoties, piemēram "Jūsu kontu 24 stundu laikā slēgs" vai "Sazinieties ar mums nekavējoties, lai saņemtu paku vai balvu".
 • Negaidīti pieprasījumi: Pieprasījumi ar mēģinājumu iegūt naudu, finanšu informāciju (piemēram, bankas konta vai maksājumu kartes numuru) vai personīgu informāciju apmaiņā pret pakas vai citas preces piegādi 
 • Komunikācijas trūkumi: E-pasta vēstulē nav norādītas alternatīvas sazināšanās iespējas, lai sniegtu pieprasīto informāciju (piemēram, tālruņa numurs, pasta adrese vai fiziskā atrašanās vieta).
 • Maldinoša saite: E-pasta vēstulē ietverta saite, ar kuru paredzēts pāriet uz zināmu, drošu lapu, taču faktiski pārlūkprogramma pārvirzās uz citu, nezināmu vietni, kas, iespējams, ir nedroša vai krāpnieciska. To iespējams konstatēt, uzvirzot uz saites kursoru. Tad tiek parādīts saites faktiskais galamērķis - uznirstošajā logā, statusa joslā vai citā vietā - atkarībā no e-pasta klienta. Par aizdomīgu uzskatāms fakts, ja galamērķis neatbilst saites adresei. Esiet uzmanīgi arī tad, ja saites burtu, saīsinājumu vietā satur ciparus un nosaukumā ir pamanāma pārrakstīšanās.

Atsevišķi likumīgi UPS ziņojumi var būt nosūtīti no e-pasta adreses un vēstule var saturēt "epackage" saiti. Vēstules ir šādi izveidotas, lai uzlabotu privātas informācijas aizsardzību un attiecīgās saites adrese vienmēr sāksies ar https://epackage1.ups.com.

 Atpakaļ uz augšpusi

Telefona zvani, vēstules, faksi un citi sakaru līdzekļi, ko izmanto krāpnieciskos nolūkos, slēpjoties aiz UPS vārda vai preču zīmes
Papildus krāpnieciskām tīmekļa vietnēm un e-pastiem, krāpnieki var izmantot arī telefonu, faksu, vēstules un citus sakaru līdzekļus, lai varētu iegūt jūsu personīgo informāciju. Šī krāpnieciskā saziņa nav pilnvarotu trešo personu rīcība un tā nav saistīta ar UPS. Krāpnieki, kuri ar jums sazinājušies un norāda, ka ir no UPS, var apgalvot, ka jums ir pienācis sūtījums, kuru nepieciešams piegādāt. Sarunas ietvaros parasti tiek prasīta personīga informācija un/vai avansa maksājums, lai varētu saņemt sūtījumu, vai var tikt norādīts, ka ir nepieciešams atjaunināt konta informāciju, norādot personīgo informāciju vai iesniedzot UPS rēķina kopiju.


Ja UPS ar jums sazināsies saistībā ar sūtījumu, UPS pārstāvis vienmēr varēs norādīt jums izsekošanas numuru, kuru jūs varēsiet pārbaudīt mūsu tīmekļa vietnē. Jums ir jāzina, ka UPS laiku pa laikam var ar jums sazināties saistībā ar pakalpojumu piedāvājumiem vai mārketinga nolūkos, taču jums vienmēr būs iespēja pārbaudīt numuru un atzvanīt mums, pirms turpināt sarunu.


Ja jebkad neesat pārliecināti par sarunas likumību, vispirms pajautājiet zvanītājam uzvārdu un numuru, uz kuru viņam var atzvanīt.

 Atpakaļ uz augšpusi

No mājām strādājošie krāpnieki
Vislabākais veids, kā izvairīties no nelikumīgiem "no mājām veicama darba" piedāvājumiem ir neticēt nereāliem algas piedāvājumiem par darbu, kurā nav nepieciešama iepriekšēja pieredze, vai darba piedāvājumiem, kuru gadījumā pirms saņemt detalizētu informāciju, ir nepieciešams samaksāt. Tomēr dažus no krāpniekiem ir grūtāk atpazīt, un jūs varat nonākt situācijā, kad esat atbildīgi par pārkāpumiem, ko neesat veicis. Daži piemēri:

 1. Algas (vai cita veida čeku) čeku apstrāde: Šī krāpniecības versija paredz, ka darba pienākums ir izdrukāt un nosūtīt "algas čekus" vai citus čekus vai bankas pārvedumus (parasti izmantojot UPS next Day® Air vai citus diennakts piegādes pakalpojumus). Krāpnieks, iespējams, lūgs, lai iegādājaties programmatūru čeku ģenerēšanai un nodrošinās pats vai palūgs jūs iegūt UPS (vai konkurējoša uzņēmuma) konta numuru. Krāpnieks var norādīt bankas konta numuru, kuru izmantot, kad izdrukājat čekus, elektronisku parakstu un sarakstu ar vārdiem, uzvārdiem, adresēm un maksājumu summām. Pēc tam viltotie čeki nonāk pie cilvēkiem, kuri ielikuši sludinājumus par preču pārdošanu. Viņiem tiek lūgts izņemt čekā norādīto summu skaidrā naudā, kurā bieži vien norādītā summa ir daudz lielāka, nekā minēts sludinājumā. Adresāts tiek lūgts atgriezt daļu no šīs summas kopā ar iegādāto preci. Vēlāk banka atgriež šo čekus, jo ir konstatējusi, ka tie ir viltoti.
 2. Slepena iepirkšanās: Likumīgi slepenie pircēji iepērkas veikalos un vēlāk sniedz veikalam (vai trešai personai) informāciju par gūti pieredzi. Krāpnieku gadījumā "slepenos pircējus" līdz izmantot čeka vai naudas pārveduma veidā nosūtītos naudas līdzekļus, kuri vēlāk izrādās viltoti. Dažkārt tas nozīmē ievērojamas naudas summas atgriešanu "slepenajam veikalam", iesaistot trešo personu (piemēram, "Western Union").
 3. Atgriezto preču apstrāde: Krāpnieku gadījumā šis ir darbs uz nepilnu slodzi, un tas paredz uzņēmuma klientu sūtījumu saņemšanu un apstrādi. Uzņēmumi bieži vien sūta elektroniskas ierīces, zīdaiņu piederumus vai automobiļu detaļas. Jūsu pienākums ir pārbaudīt sūtījumus un sekot instrukcijām, kuras sniedzis "preču atgriešanas nodaļas vadītājs", piemēram, iesaiņot preci no jauna un nosūtīt to uz citu vietu. Sākotnēji neveidojas izmaksas un visi sūtījumi tiek pasūtīti vai nosūtīt jums. Saziņa notiek primāri pa e-pastu.

 Atpakaļ uz augšpusi


Skatīt paraugus

Citas UPS vietnes: